קול קורא | מידע כללי | תיאטרון הקרון

קול קורא | מידע כללי

עַדְלֹאיָדַע בִּירוּשָׁלַיִם

עַדְלֹאיָדַע בִּירוּשָׁלַיִם

Jerusalem Giant Puppet Parade

קול קורא לקבלת מידע והצעות בנושא: מיצגים ובובות ענק לאמנים.יות מרחבי הארץ ולתושבי.ות ירושלים
25.3.2024, ט"ו אדר ב' תשפ"ד, שושן פורים

תיאטרון הקרון פועל לכך שבשנה הקרובה בשושן פורים, תהיה העדלאידע הראשונה בירושלים! דמיינו שיירה של בובות ענקיות, מיצגים יוצאי דופן, תזמורות, להקות מחול, מוסיקה, דגלונים צבעוניים ותחפושות. אנחנו יודעים שקשה לדמיין דבר כזה עכשיו, בתקופה העצובה הזאת, אבל נכון שלרגע העלנו לכם חיוך בזווית הפה?

העדלאידע הראשונה של ירושלים תשים במרכזה את הגיבורים הקטנים שנמצאים בחיים של כולנו, הילדים והילדות שלנו, שמתמודדים עם התקופה בגבורה ובחוסן. הילדים הגיבורים שלנו, שלמרות כל מה שקורה, אנחנו רוצים, שהם יזכו לילדות שמחה ומאושרת. בספרות, בקולנוע ובחיים יש הרבה ילדים וילדות גיבורים וגיבורות ויש גם חיות אמיצות, שהן חמודות כמו ילדים, אז החלטנו לכלול גם אותן :).

יש ילדים וילדות שהם גיבורים עם כוחות לא טבעיים, כמו בילבי בת גרב, שיכולה להרים סוס או דנידין, הרואה ואינו נראה, שיכול להסתתר מגנבים. יש ילדים שיוצאים למסע הרפתקאות, כמו אמיל וחבורת הבלשים, או חסמב"ה שפותרים כל תעלומה.  יש ילדים שמתמודדים עם מציאות חשוכה וקשה, כמו אביגיל שחזרה משבי החמאס, או מיה, שטיפלה בבלה הכלבה שלה ושמרה עליה למרות שהייתה בשבי. יש ילדים שהם כל כך שובבים, שהם משנים את החוקים של המבוגרים, כמו מקס ומוריץ, ממציאני התעלולים מספר אחת או נינה בסעודה אצל המלכה, שמלמדת את מלכת אנגליה נימוסי שולחן של ילדים. יש ילדים שיעזרו לאחר, לא משנה מה המחיר שישלמו, כמו חנהל'ה ושמלת השבת, שעזרה לנווד זקן או הילד מפרח לב הזהב, שיצא למסע גבורה להציל את אמא שלו. יש גם חיות אמיצות שיעשו הכל כדי לעזור, כמו עזית הכלבה הצנחנית או הכלבים, שנלחמים עכשיו ושומרים על החיילים בצבא. יש ילדים שיוצאים למסע בדמיון, כמו איתמר שטיפס על קירות או מוכרת הגפרורים הקטנה, שבדמיון מצאה נחמה. ויש כאלה שיוצאים למסע התבגרות ומגלים, שהם יכולים לבד, כמו כספיון, הדג הקטן, או אן שרלי, שלמרות כל הקשיים, הלכה בדרך שלה. הילדים והילדות הם הגיבורים שלנו, ובשבילם, וגם בשביל המבוגרים ששומרים עליהם ומגדלים אותם, אנחנו רוצים לעשות את העדלאידע הכי יפה והכי מרגשת, שהייתה אי פעם!

אז למרות המצב, אנחנו מזמינים אתכם ואתכן, ליצור איתנו השנה, בירושלים, עדלאידע בשושן פורים, ונשמח ונכאב יחדיו, וניצור ונדמיין עולם טוב יותר לכולנו. 

אנחנו מעוניינים לשמוע אתכם, להכיר את האפשרויות במסגרת האירוע, ולקבל הצעות כספיות, מבלי שהדבר יהווה התחייבות לקיום האירוע ו/או בחירה בהצעה כלשהי.

ככל שתתקיים, יהיו לעדלאידע שני מסלולי הגשה, מסלול מקצועי לאמנים.יות מכל רחבי הארץ, ומסלול קהילתי לתושבי.ות ירושלים.

הגשה עד ה 28.12 | להלן תיעוד פגישת זום שנערכה ב 18/12/23זום מתעניינים | מסלול קהילתי 

 

מסלול למוסדות תרבות ירושלמים, בתי ספר גבוהים לאמנות בירושלים ואמנים.יות מרחבי הארץ ולתושבי.ות ירושלים:

אמנים.יות, יוצרים.ות, בובנאים.יות, פסלים.ות, ציירים.רות, מאיירים.רות, מייקרים.ות, ממציאנים.יות אנחנו מזמינים אתכם.ן להציג את עצמכם ואת הרעיונות שיש לכם לעדלאידע הראשונה בירושלים, ולהגיש הצעה (אם תרצו בכך), לפי החלוקה הבאה: 

 1. פרויקט עצמאי – יצירת פרויקט חדש בבכורה לעדלאידע. 
 2. פרויקט קהילתי – יצירת פרויקט חדש כאמנ.ית מוביל.ה עם אחת מקהילות ירושלים. 
 3. פרויקט קיים – הצעת מיצג או בובה ענקית קיימים.

דגשים:

 • ניתן להגיש ליותר מקול קורא אחד רק במידה ויש לכם.ן צוות אמנותי שיכול לנהל ולהשתתף שני פרויקטים בו זמנית.
 • ניתן להגיש יותר מהצעה אחת בכל קול קורא.
 • על המגישים.ות לוודא שהנכם.ן עומדים.ות בתנאי הסף של כל הגשה
 • פרויקטים נבחרים יקבלו תקציב עבור: שכר אמנים, פיתוח, בניית והפעלת הפרויקט ביום העדלאידע .
 • לאחר קביעת גובה התקציב לפרויקט, ייחתם חוזה והתשלום יינתן בשלוש פעימות (פרטים בחוזה).

 

מסלול קהילתי לתושבי.ות ירושלמים:

ירושלמים.יות, אם כל חייכם חלמתם לבנות בובה ולהשתתף בעדלאידע הראשונה של ירושלים, אם אתם עמותה עם קבוצה, בכל גיל, שרוצה להשתתף, אם אתם בתנועת נוער או בתיכון, אם אתם ועד בניין או בית לגיל השלישי, נשמח שתציעו ותציגו, ואולי גם תקחו חלק בעדלאידע. עבורכם הכנו גם שני קולות קוראים:

דגשים:

 • ניתן להגיש ליותר מקול קורא אחד רק במידה ויש לכם.ן את הפניות ואת כח האדם להשתתף בשני פרויקטים בו זמנית.
 • ניתן להגיש יותר מהצעה אחת בכל קול קורא.
 • על המגישים.ות לוודא שהנכם.ן עומדים.ות בתנאי הסף של כל הגשה
 • פרויקטים נבחרים יקבלו תקציב החזר חומרים, בהתאם למורכבות הפרויקט
 • לאחר אישור הפרויקט ייחתם חוזה והחזר החומרים יינתן בשלוש פעימות (פרטים בחוזה).

 

חשוב להדגיש שאין בקול הקורא משום התחייבות לקיים את העדילאידע ו/או לקבל הצעה כלשהי.