הוגו שלי | תיאטרון הקרון

הוגו שלי

הצגה חדשה
גיל: 
7+
כ-45
שפה: 
עברית
1
2

​ בכורה בפסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים 2020

לנועה ממש אין חשק לעשות עבודת שורשים. יש לה דברים הרבה יותר מעניינים לעשות. וחוץ מזה, לכל הילדים יש סבים וסבתות  שיש להם סיפורי גבורה מרשימים, ורק סבא שלה -לא חלוץ, לא לוחם  ולא גיבור.

לאט לאט ובעדינות, בעזרת פסלי עץ ייחודיים , צללים, מוסיקה חיה ואפילו הומור, חושף סבא הוגו את הסיפור שלו בפני נועה. סיפור אנושי סוחף על תקופה בה השתולל הרוע בעולם, ועל הטוב הטמון בבני האדם. הסיפור שמספר סבא הוגו לנועה מלא באהבה ואומץ ויש בו רק אנשים טובים. 

המחזה מבוסס על סיפור חייו של ז'ק קנו

לזכרם של פרנסואה ומריה קנופס והכומר יאן ברויאן מבלגיה. חסידי אומות עולם

 

פרסים

ההצגה זכתה ב-3 פרסים בפסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים 2020:

 

מנימוקי השופטים בפסטיבל חיפה:

פרס להצגת הילדים הטובה:"זוהי יצירה שכולנו נכבשנו בקסמה. על הבמה משפחה של שחקנים, בובות ומוזיקה מופלאה, היוצרים יצרו יחדיו הצגה קטנה עם לב גדול, המשתמשת במכלול אמצעים תיאטרליים יפים ועדינים ומשרטטת בדיוק רב חוויה ייחודית ומרגשת,מלאת אהבה, פיוט אופטימיות ותקווה." 

פרס המוסיקה: "בלחנים עמוקים, מורכבים ומרגשים מאד, מצליחה רונית קנו לגעת ברוך בלבם של הצופים והמאזינים ולחבר אותם ברגישות ייחודית ומדויקת למרחבי הסיפור, יוצא הדופן כ"כ של הוגו. המוסיקה ב״הוגו שלי״ מייצרת רגעים בלתי נשכחים שמהדהדים ונשארים עוד הרבה גם אחרי הצפייה בהצגה."
 

פרס התאורה: "באמצעים מינימליסטיים מצליח דן בכישרונו, להעביר את הצופים על ציר הזמן מעבר להווה באופן הרמוני, לפרוץ את העיסוק בבובה כאובייקט, להפיח חיים ולהעניק לה פנים וזהות. התאורה הנבונה והרגישה מרחיבה את מימדי החלל הקטן , יוצרת תחושת קיימות ואותנטיות, ומעניקה להצגה את האווירה החמימה והעוטפת של הסיפור כולו."

 

השתתפות בפסטיבלים:

  • פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים​ 2020
קרדיטים

יצירתה של רונית קנו

מחזה: שחר סיטנר ורונית קנו ע"פ סיפור חייו של ז'ק קנו

בימוי: נעמי יואלי 
שחקנים: יהונתן בן חיים, אילה דנגור, רונית קנו
עיצוב במה, בובות ואביזרים: הדס עפרת
מוסיקה: רונית קנו   
תאורה: דן קרגר

תלבושות: מאי אילון